گزارش شماره 1

پروژه بام خلیج فارس

پروژه بام خلیج فارس
نقطه عطفی در تحول گردشگری

تورهای ایران هرمز

تورهای ایران هرمز
راه اندازی میشود

تورهای چهارگانه "ایران هرمز"
با همکاری آژانس های گردشگری سراسر کشور راه اندازی میشود

گزارش بخشدار محترم هرمز از روند پیشرفت و آبادانی هرمز

جزیره هرمز رو به آبادانی  و توسعه است


این بیان آغازین بخشدار محترم هرمز بود.آقای دریا نورد بخشدار محترم اعلام کردند؛

درچند سال اخیر حدود 50 طرح که در بخشهای مختلف در جزیره زیبای هرمز با رقمی معادل 50 میلیارد تومان اجرا شده است ، که تمامی این طرحها برای جذب سرمایه گذاری و گردشگری مقدمات مناسبی فراهم کرده است که گزارش تکمیلی آنرا متعاقبا اعلام خواهیم کرد.

وی افزود؛ دربخش صنایع و معادن در قسمت سنگ آهن اقداماتی جهت اشتغالزایی صورت گرفته که انشاالله در پایان امسال به بهربرداری می رسد.

ایشان همچنین گفتند؛ دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام آمادگی کرده که بزودی دفتری دراین جزیره راه اندازی کند که این امر میتواند تاثیر مناسبی در هرمز داشته باشد.

آقای دریا نورد ادامه دادند که؛ برای اشتغال جوانان این جزیره حدود 400 فقره وام اشتغال زایی پرداخت شده که تاثیر بسیاری در ایجاد اشتغال و افزایش درآمد اهالی هرمز خواهد داشت.

ایشان از کشت گل خانه ای و کشاورزی هرمز گفتند؛ مدتی است کشاورزی و فعالیت در این حوزه مورد توجه قرار گرفته است که حتی دو نفر از اهالی جزیره علی رغم همه مشکلات بعنوان کشاورز نمونه استان انتخاب شدند.

آقای دریا نورد همچنین گفتند؛ در این جزیره استعدادهای زیادی در بخشهای مختلف داریم که یکی از نمونه های بارز آن در بخش ورزش، آقای محمد اوج هرمزی قایقران اعزامی تیم ملی ایران به کوانجوی چین است.این نوع استعداد در بسیاری دیکر از جوانان هرمزی نیز وجود دارد و در ورزش فعالند که مایه افتخار هرمز و همه هرمزیان عزیز است.

استعداد علمی و تحصیلی در هرمز نیز قابل توجه است که میتوان به  آقای حسین جاشونیا اشاره کرد که حقیقتا مدال افتخاری برای هرمز شدند.کسی که با وجود عدم امکاناتی که معمولا در مرکز کشور وجود دارد و اینجا نیست، امسال در کنکور سراسری توانست رتبه 57 کشوری در رشته ریاضی وفیزیک را کسب نمایند که این جایی بسی خوشحالی است.

آقای دریانورد در بخش دیگری از گفتگوی خود تصریح کرد: برابر سر شماری نفوس و مسکن سال 90 جمعیت هرمز 5718 نفر و 1200 خانواراعلام شد که درسال  92 تعدادکل جمعیت هرمز 6442 نفر 1302 خانوار در این جزیره ساکن هستند که این نشان دهنده افزایش جمعیت هرمز می باشد

ایشان از تعداد کل دانش آموزان در بخش آموزش وپرورش این جزیره گفتند که؛ درسال 90 و 91 تعداددانش آموزان 1012 بوده که درسال 91 و 92 تعداد آنها 1186 نفر روبه فزونی یافت است وی افزود؛ هرمز حتی در بخش دانشجویی در یکی دو سال اخیر افزایش دانشجو داشتیم که درسال 91 حدود 1300 دانشجو و درسال 92 بالغ  بر 1800 نفر افزایش داشته است.

بخشدار هرمز یاد آور شدند که هرمز هنوز نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد اما با این وجود تا کنون سرمایه گذاران متعددی از بخش خصوصی بر پایه اصل 44 قانون اساسی اعلام آمادگی برای سرمایه گذاران در هرمز کردنده اند که بهترین راه توسعه و آبادانی هرمز مانند بسیاری از دیگر شهرهای کشورمان، جذب بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش در هرمز است.

وی همچنین خاطر نشان کرد؛ در حال حاظری دفتری نیز برای جذب بیشتر سرمایه گذار به هرمز توسط بخش خصوصی با عنوان "دفتر جذب و سرمایه گذاری هرمز "،راه  اندازی شده و درحال مقدمه چینی برای برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری در هرمز هستند.

بخشدار هرمزگفت؛ اگر چه مشکلات بوده است اما هرمز روبه پیشرفت و آبادانیست انشاالله با نگاه دولت محترم و کمک مردم  وهمچنین سرمایه گذاران عزیز،هرمز را آبادترکنیم.

دعوت به انجمن توسعه

دعوت انجمن توسعه و عمران هرمز از متخصصین

1- شهر سازی
2- عمران

3- اقتصادی
4- گردشگری
5- محیط زیست
6- فرهنگی

راه رفته کیش و قشم

گزارش بخشدار هرمز


سرمایه گذاری
50 میلیاردتومانی
در هرمز

مطالعات و مقالات

صاحب نظران و علاقه مندان میتوانند مقالات،مطالب و نوشتار خود را جهت ارائه در این بخش ارسال نمایند.

1- سرمایه گذاری

1- چگونگی و شرایط سرمایه گذاری در ایران

2- گردشگری

موانع رشد گردشگری در ایران

شیوا پور قربان

کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم
1- ضرورت توجه به نظرات کارشناسی در توسعه هرمز

2- توسعه گردشگری جزیره کیش به عنوان الگویی برای توسعه جزیره هرمز

3- توسعه هرمز بدون صدمه به محیط زیست و ایجاد آلودگی محیطی

4- جزیره هرمز و تنگه هرمز از كهن ترين روزگاران تا عصر تاريخي

جستجوی مطلب