گزارش شماره 1

پروژه بام خلیج فارس

پروژه بام خلیج فارس
نقطه عطفی در تحول گردشگری

پارک گردشگری هرمز

میتوان آبادانی را رقم زد

تورهای ایران هرمز

تورهای ایران هرمز
راه اندازی میشود

تورهای چهارگانه "ایران هرمز"
با همکاری آژانس های گردشگری سراسر کشور راه اندازی میشود

این دو تصویر نشان دهنده دو وضعیت متفاوت است(پارک گردشگری هرمز)

در سال 91 شرکت بهدین کیش به هرمز آمد و طرحها و پیشنهاداتی داشت که از آن جمله راه اندازی پارک گردشگری بود.این دو عکس و سایر تصاویر زیر نشان دهنده این است که اگر شرایط فراهم شود رونق هم محقق میشود.خوشبختانه مدتی است جزیره هرمز جنب و جوشی خاص و حال و هوایی دیگر پیدا کرده است.بوی رونق و آبادانی احساس میشود جوانان در تکاپو و ایده پردازی برای کسب و کار خود هستند هر کس پیشنهاد و طرحی برای رونق هرمز دارد و در هر گوشه و کناری صحبت از چگونگی کار و فعالیت و استفاده از ظرفیتهای هرمز برای دایر کردن شغلی است.
این وضعیت در مدیران و مسئولین مختلف هرمز و بالاتر نیز دیده میشود.مراجعات برای طرح پیشنهادات و مشاغل مختلف به ویژه از طرف جوانان بیشتر شده است گویی هرمز در حال تغییر و دگرگونی است.
شرکت بهدین کیش نیز علی رغم همه سختیها که مخصوص شهرهای کمتر توسعه یافته است و در نوع این شهرها بعضا مشکلات پیش بینی نشده زیادی پیش می آید، اما به سهم خود سعی داریم تا به اشکال مختلف پیشگام،محرک و بستر ساز توسعه در هرمز باشد و در همین جهت پیگیر انجام برنامه ها و فعالیتهای خود در هرمز هستیم.

یکی از موارد فعالیتهای ما جهت آبادانی هرمز همین پارک گردشگری است که قبلا متروکه و محل تجمع معتادان بود. اما در حال حاضر برخی اقدامات فاز اول انجام شده است تا بتوانیم این محل را فضایی امن و شاد برای حضور خانواده ها و گردشگران نماییم و تا کنون برنامه های شاد و متنوعی در این پارک انجام داده ایم که مورد استقبال ساکنین و گردشگران قرار گرفته است و آخرین آن نیز میزبانی حدود 100 نفر از مدیران و ورزشکاران بانوان از سراسر کشور بود.

همچنین مدیران و مسئولین استانی و کشوری متعددی از هرمز و پارک گردشگری بازدید کرده و میکنند و اخیرا در حوزه ورزش نیز معاونین باشگاه پرسپولیس از پارک گردشگری بازدید و در فضای زیبای شبانه این پارک از این عزیزان پذیرایی شد.

البته توقع ما از شهردار هرمز بیشتر بود تا میتوانستیم طی ماه های گذشته رستوران پارک گردشگری را تکمیل و پذیرایی از میهمانان را در سالن این رستوران انجام دهیم.

اما فعلا در محوطه روباز پارک که فقط اقدامات فاز اول در آن انجام شده است پذیرای میهمانان هستیم و به بهترین وجه به ورزشکاران دونده بانوان از 15 استان کشور خدمات مناسبی ارائه کردیم به گونه ای که تمام مدیران و ورزشکاران بهترین زمان حضور در جزیره هرمز را پارک گردشگری اعلام میکردند که تصاویر زیر گویای این امر بوده و این نتیجه زحمات و تعامل و همدلی در هرمز بود.

جا دارد قدردان زحمات تک تک مسئولین و مدیران بزرگواری باشم که تمام همت خود را صرف برگزاری مناسب این مسابقات کردند.

سالن رستوران نیمه کاره پارک گردشگری که بصورت سنتی طراحی گردیده و منتظر تعیین تکلیف از طرف شهردار هرمز است

دعوت به انجمن توسعه

دعوت انجمن توسعه و عمران هرمز از متخصصین

1- شهر سازی
2- عمران

3- اقتصادی
4- گردشگری
5- محیط زیست
6- فرهنگی

راه رفته کیش و قشم

گزارش بخشدار هرمز


سرمایه گذاری
50 میلیاردتومانی
در هرمز

مطالعات و مقالات

صاحب نظران و علاقه مندان میتوانند مقالات،مطالب و نوشتار خود را جهت ارائه در این بخش ارسال نمایند.

1- سرمایه گذاری

1- چگونگی و شرایط سرمایه گذاری در ایران

2- گردشگری

موانع رشد گردشگری در ایران

شیوا پور قربان

کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم
1- ضرورت توجه به نظرات کارشناسی در توسعه هرمز

2- توسعه گردشگری جزیره کیش به عنوان الگویی برای توسعه جزیره هرمز

3- توسعه هرمز بدون صدمه به محیط زیست و ایجاد آلودگی محیطی

4- جزیره هرمز و تنگه هرمز از كهن ترين روزگاران تا عصر تاريخي

جستجوی مطلب