گزارش شماره 1

پروژه بام خلیج فارس

پروژه بام خلیج فارس
نقطه عطفی در تحول گردشگری

تورهای ایران هرمز

تورهای ایران هرمز
راه اندازی میشود

تورهای چهارگانه "ایران هرمز"
با همکاری آژانس های گردشگری سراسر کشور راه اندازی میشود

هرمز به مرکز فستیوال‌های جهانی تبدیل می‌شود

استاندار هرمزگان عالی ترین مقام دولت در هرمزگان عنوان کرد: قرار است تا جزیره هرمز به مرکز فستیوال های جهانی بین المللی و منطقه‌ای در زمینه‌های مختلف ورزش، موسیقی، ورزش‌های دریایی و ... تبدیل شود. در یک گام از همه زمین شناسان معروف دانشگاه‌های دنیا دعوت می‌کنیم که این منطقه را ببینند و مبلغی برای جزیره هرمز در کشور خودشان شوند.

وی در بخش دیگری  افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس  به هرمزگان غبطه می‌خورند اما ایرانی‌ها سالانه دهها میلیارد دلار پول را به ترکیه و امارات و کشورهای دیگر می‌برند، چرا باید ایرانی‌ها برای استفاده از ساحل گردشگری به خارج از کشور سفر کنند اما ندانند که چه ظرفیت‌هایی در کشورمان وجود دارد.

استاندار هرمزگان از ایجاد تحولی در امکانات اقامتی جزیره هرمز تا عید سال ۹۷ خبر داد و گفت: جزیره هرمز بهشت خاک شناسی با ظرفیت داشتن انواع خاک‌ها و سنگ‌ها در رنگ‌های متنوع است، گروهی در این زمینه مطالعه می‌کنند و به دنبال این هستیم که اجازه ندهیم ساخت و ساز آجر و تیشه و یا معماری مدرن به بافت سنتی هرمز وارد شود، ما باید ‌به سمت ساخت و ساز ایجاد مکان‌های اقامتی همگون با جامعه محلی و بومی مانند مضیف و یا خانه های سنتی دیگر برویم. ما دیگر اجازه نمی‌دهیم که جزیره هرمز نیز مانند کیش و قشم به سمت ساخت و سازهای مدرن پیش برود، باید ساخت و ساز در این جزیره ساماندهی شده باشد.
استاندار هرمزگان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این استان سه برابر سواحل شمالی کشور ساحل دارد، افزود: ما ایرانی‌ها کشورمان را خوب نمی‌شناسیم و متاسفانه جاده‌های شمال در 6 ماهه اول سال به نحوی پرترافیک است که عبور و مرور را مختل می‌کند، این درحالی است که در جنوب کشور مناطق و مکان‌های منحصر بفردی وجود دارد.
استاندار هرمزگان گفت: اجازه نمی‌دهیم که جزیره هرمز نیز مانند کیش و قشم به سمت ساخت و سازهای مدرن پیش برود، باید ساخت و ساز در این جزیره ساماندهی شده باشد.‌

دعوت به انجمن توسعه

دعوت انجمن توسعه و عمران هرمز از متخصصین

1- شهر سازی
2- عمران

3- اقتصادی
4- گردشگری
5- محیط زیست
6- فرهنگی

راه رفته کیش و قشم

گزارش بخشدار هرمز


سرمایه گذاری
50 میلیاردتومانی
در هرمز

مطالعات و مقالات

صاحب نظران و علاقه مندان میتوانند مقالات،مطالب و نوشتار خود را جهت ارائه در این بخش ارسال نمایند.

1- سرمایه گذاری

1- چگونگی و شرایط سرمایه گذاری در ایران

2- گردشگری

موانع رشد گردشگری در ایران

شیوا پور قربان

کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم
1- ضرورت توجه به نظرات کارشناسی در توسعه هرمز

2- توسعه گردشگری جزیره کیش به عنوان الگویی برای توسعه جزیره هرمز

3- توسعه هرمز بدون صدمه به محیط زیست و ایجاد آلودگی محیطی

4- جزیره هرمز و تنگه هرمز از كهن ترين روزگاران تا عصر تاريخي

جستجوی مطلب