گزارش شماره 1

پروژه بام خلیج فارس

پروژه بام خلیج فارس
نقطه عطفی در تحول گردشگری

تورهای ایران هرمز

تورهای ایران هرمز
راه اندازی میشود

تورهای چهارگانه "ایران هرمز"
با همکاری آژانس های گردشگری سراسر کشور راه اندازی میشود

برگزاری تورهای دریایی جزیره هرمز

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان از برگزاری تورهای ویژه دریایی از بندرعباس به جزیره هرمز در تعطیلات خبر داد.

عباس نوروزی اظهار داشت: با توجه به ورود حجم انبوهی از گردشگران به استان هرمزگان در ایام تعطیلات، سعی خواهد شد بهترین خدمات به مسافران ارائه شود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با اشاره به اینکه گردشگران ورودی به استان علاقه مند به استفاده از تورهای دریایی هستند گفت: به این منظور با همکاری دفاتر خدمات مسافرتی استان، تورهای گردشگری دریایی برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری تورهای یک روزه سفر به جزیره هرمز توسط بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: این تورها توسط اتوبوس های دریایی ایمن و استاندارد برگزار می شود.
به گفته این مقام مسئول در استان هرمزگان،جزیره هرمز با داشتن آثار طبیعی و تاریخی منحصربه فرد یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان مطرح است.
وی با بیان اینکه طی سالهای گذشته این جزیره به لحاظ ایجاد حداقل امکانات گردشگری،محروم مانده است،تاکید کرد:در حال حاضر هیچ مکان مشخصی برای اقامت گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند وجود ندارد.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان ،اظهار داشت:در حال حاضر گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند به دلیل کمبود امکانات تور یک روزه خواهند داشت و یا در خانه بومیان جزیره اقامت می کنند.
وی همچنین به ساخت پارک ساحلی در سال 87 توسط اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در جزیره هرمز با صرف هزینه 500 میلیون تومانی اشاره کرد و گفت: با ساخت این پارک ساحلی شاهد رونق گردشگری در هرمز بودیم .
نوروزی گفت: در حال حاضر حداقل امکانات گردشگری در جزیره هرمز از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایجاد و اعتبارات لازم جهت ایجاد این امکانات از محل اعتبارات استانی تامین شده است.
به گفته این مقام مسئول در استان هرمزگان، این امکانات شامل آلاچیق، کمپینگ ، سرویس های بهداشتی، زمین بازی کودکان و ... است که در جزیره هرمز ایجاد شده است.
نوروزی عنوان کرد: این امکانات گردشگری در نقاطی از ساحل جزیره هرمز ایجاد شده است که دارای بهترین منظره و ساحل است.
وی همچنین به ایجاد رینگ دوچرخه سواری در ساحل جزیره هرمز اشاره کرد و گفت: رینگ دوچرخه سواری بسیار مورد استقبال گردشگران واقع شده است. این مقام مسئول در استان هرمزگان در خاتمه سخنان خود تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از تمام سرمایه گذاران بخش خصوصی علاقه مند برای ایجاد تاسیسات گردشگری در جزیره هرمز استقبال خواهد کرد.

دعوت به انجمن توسعه

دعوت انجمن توسعه و عمران هرمز از متخصصین

1- شهر سازی
2- عمران

3- اقتصادی
4- گردشگری
5- محیط زیست
6- فرهنگی

راه رفته کیش و قشم

گزارش بخشدار هرمز


سرمایه گذاری
50 میلیاردتومانی
در هرمز

مطالعات و مقالات

صاحب نظران و علاقه مندان میتوانند مقالات،مطالب و نوشتار خود را جهت ارائه در این بخش ارسال نمایند.

1- سرمایه گذاری

1- چگونگی و شرایط سرمایه گذاری در ایران

2- گردشگری

موانع رشد گردشگری در ایران

شیوا پور قربان

کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم
1- ضرورت توجه به نظرات کارشناسی در توسعه هرمز

2- توسعه گردشگری جزیره کیش به عنوان الگویی برای توسعه جزیره هرمز

3- توسعه هرمز بدون صدمه به محیط زیست و ایجاد آلودگی محیطی

4- جزیره هرمز و تنگه هرمز از كهن ترين روزگاران تا عصر تاريخي

جستجوی مطلب