گزارش شماره 1

پروژه بام خلیج فارس

پروژه بام خلیج فارس
نقطه عطفی در تحول گردشگری

تورهای ایران هرمز

تورهای ایران هرمز
راه اندازی میشود

تورهای چهارگانه "ایران هرمز"
با همکاری آژانس های گردشگری سراسر کشور راه اندازی میشود

نشست اتحادیه بین المللی تجار و بازرگانان جهان اسلام

"ثنائی در دیدار با آیت الله اراکی و دکتر جادری"

معرفي فرصت های سرمایه گذاری كشورمان در عرصه بين المللي و فراهم شدن ‌زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی با  اتخاذ قوانین و مصوبات تسهیل كننده در جهت  رشد و بالندگی كشورمان و تحقق عینی تقریب مذاهب اسلامی از مهم ترين اهداف برگزاري اين نشست بود.

در این همایش تجار و بازرگانان جهان اسلام و نمایندگانی از کشورهای تونس، مصر، الجزاير، سوريه، لبنان، بحرين، امارات، قطر، عربستان، ترکيه، عراق، آذربايجان، تاجيکستان، افغانستان و روسيه و تعدادی از تجار و بازرگانان ایرانی حضور داشتند.

آبت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب، دکتر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد، دکتر جادری استاندار هرمزگان، مدیران مناطق آزاد، نمایندگان مجلس، مدیران اقتصادی و مسئولین ملی و استانی از حاضران این همایش بودنند.

در این همایش که به همت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حضرت آیت الله اراکی تشکیل شده بود ایشان فرمودند:كشورهاي اسلامي مي توانند با ايجاد پول مشترك و بسيج امكانات خود نقش ارزنده اي در اقتصاد جهان ايفا كنند.

آیت الله اراکی در نخستین نشست اتحادیه بین المللی تجار و بازرگانان جهان اسلام که صبح روز شنبه 13 ارديبهشت در سالن همایش های بین المللی کیش برگزار شد، اظهار داشت:این نشست نخستین گردهمایی از نخبگان بازرگانی جهان اسلام است و می تواند گامی به سوی همکاری اقتصادی، تجاری و بازرگانی در راستای وحدت جهان اسلام و ایجاد فضایی در جهت آباد کردن جامعه بشری باشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اگر امکانات اقتصادی کشورهای اسلامی و مسلمین با هم گره بخورد و این امکانات برای آباد سازی جهان به کار رود، جهان آباد خواهد شد.

وی با اشاره به تلاش مجمع تقریب برای تاسیس اتحادیه بازرگانان جهان اسلام، گفت: با این کار زمینه برای بسیاری از فعالیتهای سالم اقتصادی فراهم می شود ما باید یک بانک بین المللی اسلامی داشته باشیم که بر اساس مبنای شرعی و برخاسته از فقه اسلامی باشد؛ این بانک ضمن فعال سازی سرمایه های جامعه اسلامی، آن را در زمینه درست هدایت می کند.

وی در پایان پیشنهاداتی در زمینه تاسیس بازار مشترک اسلامی و پول اسلامی ارائه داد و تاکید کرد: كشورهاي اسلامي مي توانند با ايجاد پول مشترك و بسيج امكانات خود نقش ارزنده اي در اقتصاد جهان ايفا كنند.

در این نشست ثنائی طی دیداری با آیت الله اراکی دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب و دکتر جادری استاندار هرمزگان برنامه های توسعه ای جزیره هرمز را مطرح و ایشان نیز از  هرگونه سرمایه گذاری و توسعه در جزیره هرمز حمایت و مقرر گردید موضوع در جلسات بعدی بررسی و تبادل نظر شود.

دعوت به انجمن توسعه

دعوت انجمن توسعه و عمران هرمز از متخصصین

1- شهر سازی
2- عمران

3- اقتصادی
4- گردشگری
5- محیط زیست
6- فرهنگی

راه رفته کیش و قشم

گزارش بخشدار هرمز


سرمایه گذاری
50 میلیاردتومانی
در هرمز

مطالعات و مقالات

صاحب نظران و علاقه مندان میتوانند مقالات،مطالب و نوشتار خود را جهت ارائه در این بخش ارسال نمایند.

1- سرمایه گذاری

1- چگونگی و شرایط سرمایه گذاری در ایران

2- گردشگری

موانع رشد گردشگری در ایران

شیوا پور قربان

کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم
1- ضرورت توجه به نظرات کارشناسی در توسعه هرمز

2- توسعه گردشگری جزیره کیش به عنوان الگویی برای توسعه جزیره هرمز

3- توسعه هرمز بدون صدمه به محیط زیست و ایجاد آلودگی محیطی

4- جزیره هرمز و تنگه هرمز از كهن ترين روزگاران تا عصر تاريخي

جستجوی مطلب